Co to je mezoterapie (microneedling)? Zázrak!

Co to je mezoterapie (microneedling)? Zázrak!

Představte si, jak to je, když se probudíte ráno, podíváte se do zrcadla a vidíte pokožku, která je ovlivněna věkem. Jemné vrásky na čele, hluboké linky kolem očí a úst, nebo dokonce jizvičky po akné, které se odmítají rozloučit. Každý den se snažíte maskovat tyto malé, ale nepříjemné známky stárnutí make-upem, ale vidíte, že je to jen dočasné řešení. 

Možná jste dokonce zkusili různé krémy a séra, které slibují mladistvý vzhled, ale výsledkem bylo zklamání. 

Ale nyní si představte, že se probudíte, podíváte se do zrcadla a vidíte jasnou a mladistvou pleť. Vrásky a linie se vyplnily, jizvičky po akné jsou méně viditelné a to vše můžete mít díky novému anti-agingovému ošetření – mezoterapii. 

JAK FUNGUJE 

Microneedlingem označujeme dermatologickou proceduru, která spadá do kategorie tzv. mezoterapií – tj. velice účinných anti-agingových zákroků, při kterých se hydratační, výživné a regenerační roztoky aplikují prostřednictvím vpichů přímo do střední vrstvy pokožky (mezoderm). 

Microneedling je miniinvazivní metoda, která přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, pomáhá vypínat pokožku a podílí se na likvidaci povrchových vrásek nebo jizviček po akné.

Používané roztoky obsahují zpravidla vysoké koncentrace vitamínů a koenzymů aminokyselin, nejčastěji ve formě gelové substance z kyseliny hyaluronové, mohou obsahovat i depigmentační sérum.

CO VŠECHNO MEZOTERAPIE UMÍ? 

Efektivní omlazení pleti, zpevnění kontur celého obličeje, odstranění vrásek a jemných linek, redukce hyperpigmentace, Efektivně bojuje proti vypadávaní vlasů a roztřepeným konečkům, pomáhá lidem s tenkými a slabými vlasy, efektivně obnovuje poškozené vlasy, zvyšuje hustotu a růst vlasů.

PRINCIP MICRONEEDLINGU- MEZOTERAPIE

Účinek mikroneedlingu spočívá v použití unikátní jednorázově použitelné hlavice s mikrojehličkami, která umožňuje nastavení hloubky vpichu. Jehličky během ošetření pulsně pronikají kůží pod povrch a vytvářejí na pokožce malé ranky. Současně je jehličkami do těchto vrstev implantován léčebný roztok obsahující zpravidla vitamíny a kyselinu hyaluronovou. Účinek mezoterapie je tedy dvojí. Je jednak mechanický, kdy hojení drobných ranek spustí hojící proces, jehož součástí je produkce kolagenu a tvorba nových buněk a jednak chemický, kdy použité látky pleť obohacují vitamíny. 

ZA JAK DLOUHO NASTOUPÍ A JAK DLOUHO TRVÁ ÚČINEK METODY?

Ke zřetelným změnám na pleti dochází již bezprostředně po samotném zákroku. Maximálního účinku je dosaženo postupně po cca 3-4 týdnech po zákroku. Poté je dobré ošetření ještě alespoň 1-2x opakovat, vždy s odstupem cca 3 týdnů. Nejlepších účinků je dosaženo, pokud se tato série 2-3 ošetření provede 2x ročně.

PRO KOHO JE VHODNÁ?

Mezoterapii není vhodné aplikovat na pokožku, která trpí exémem, nebo na ní probíhá jakýkoliv zánětlivý, případně alergický proces. Neprovádí se také na pokožce spálené sluncem, nebo jinak podrážděné. Těhotné ženy by se před zákrokem měly poradit se svým lékařem, zejména kvůli možnosti nanášení znecitlivujícího krému na pleť před zákrokem.